עו"ד מסיקה לוטם – עו"ד דיני עבודה

ייצוג מעסיקים

ייצוג מעסיקים – כל מעסיק צריך להיות מוגן בפני החוק

לא רק עובדים נדרשים לייצוג עורך דין דיני עבודה אלא גם מעסיקים. הצורך ב- ייצוג מעסיקים אינו נחלתו רק של המגזר הציבורי אלא גם ואולי בעיקר של המגזר הפרטי, שעמו נמנים עסקים, חברות, מפעלי תעשייה וגופים המעסיקים עובדים. כשם שמעסיק מסתייע בשירותיו של רואה חשבון כך חובה עליו להסתייע בשירותיו של עורך דין וזאת לצורך עריכת הסכמי עבודה, ליווי וייעוץ שוטף בהתנהלות מול עובדים, ביצוע ביקורת ובדיקה, ייצוג המעסיק בתביעות עובדים ובבית הדין לעבודה.

ייצוג מעסיקים מחייב היכרות מעמיקה עם שוק העבודה ועם תחום דיני העבודה.

ייצוג מעסיקים על ידי עו"ד יאפשר למעסיק לנהל את צוות עובדיו באופן נכון ומושכל, לנהוג עפ"י החוק ולאפשר התנהלות מסודרת ותקינה בשגרת העבודה ובכך למעשה למנוע או למזער סיכונים בתביעות עתידיות של עובדים. יתרה מכך, ייצוג מעסיקים מפנה למעסיקים להם את כל הזמן הנדרש והחיוני להתעסק בעבודה עצמה ובכל הנושאים שמעסיק  (בעלים ו/או מנהל) אמור להתעסק בו לטובת החברה או העסק, לרווחיותו ולרווחתם של עובדיו. כאשר זכויות העובד ישמרו כהלכה והעובדים יהיו שבעי רצון, כך גם התפוקה והפריון שלהם יגדלו.

מעסיקים המעסיקים עובדים נדרשים לגורם מקצועי שיסייע להם בהתנהלות השוטפת מולם, קל וחומר כאשר מתגלעים סכסוכים ומוגשות תביעות נגדם. היתרון הגדול והמובהק של עורך דין הבקיא היטב בנושא דיני עבודה הוא בכך שהוא מנטר ומנטרל רעשי רקע ונדרש לכל נושא השנוי במחלוקת ומטפל בסכסוך הספיציפי באופן ענייני מתוך היכרות עם העובדות, עם החוקים, התקנות ופסיקות בתי הדין לעבודה. עורך דין מומחה בתחום דיני העבודה ידע כיצד לבסס קו הגנה מפני תביעות מופרזות ויסייע למעסיקים לצמצם את המחלוקות ולמזער ככל הניתן את הנזקים כמו במקרים של פיצויי פיטורים ועוד.

לסיכום

דווקא משום שעובדים רבים מודעים כיום לזכויותיהם ובעיקר ערים להפרותיהם, וכאשר הם זוכים לייצוג על ידי עורכי דין, יש חשיבות רבה לסיוע כזה שיינתן בשוטף גם למעסיקים. כאשר מחלוקת מחריפה ודברים יוצאים מכלל שליטה, כאשר המשא ומתן מתנהל באמצעות עורכי דין, יש חשיבות מכרעת של ייצוג מעסיקים בפן המשפטי על ידי עו"ד הבקיא בתחום דיני העבודה.

מאמרים בנושא
לקבלת ייעוץ משפטי
054-957-5708
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם!
סגירת תפריט
שליחת הודעה
Call Now Button