עו"ד מסיקה לוטם – עו"ד דיני עבודה

עורך דין מנוסה ב-2023: לעבוד רק עם מנוסים בתחום

עורכי דין מייצגים את לקוחותיהם בשורה ארוכה של נושאים. קצרה היריעה מלציין את כל כולם של נושאים אלה, אולם דבר אחד חשוב להדגיש. כל מי שצריך עורך דין מנוסה, בנושא כזה או אחר, צריך לעבוד עם בעל ניסיון רב. נסביר עד כמה זה חשוב, אבל גם מדוע יש להביא בחשבון דברים נוספים.

ניסיון – חיוני וחשוב אבל לא מספיק

כאמור, מוטב לעבור עם עורכי דין מנוסים, אבל אין זה מספיק. לעיתים חשוב לא פחות לעבוד עם עורך דין, אשר בעצמו נעזר באנשי מקצוע בכירים. ניתן דוגמא. נניח עורך דין מייצג לקוח הטוען כי הוטל עליו מיסוי מקרקעין דרקוני ומוגזם. עורך הדין יוכל לייצג אותו מול רשויות המס, אולם יהיה צורך בחוות דעת של גורם מקצוע. אליסף שמאי מקרקעין הוא כמובן דוגמא לשמאי שיכול לבצע הערכת שווי נכס מקצועית, אך יש עוד דוגמאות למכביר. בנושאים אחרים, עשוי עורך הדין לעבוד עם מומחים בתחום הרפואי, מומחים בתחום הפסיכולוגי וכן הלאה.

עורך דין מנוסה

עורך דין מנוסה בתחום שנדרש לכם

ישאל האדם הנבון, מיהו עורך דין מנוסה? ונסביר, כי מידת הניסיון של עורך הדין לא נשענת רק על פרק הזמן שבו הוא עוסק במקצוע. מידת הניסיון נמדדת על פי מידת הניסיון שלו, בתחום שבו נדרשים שירותיו. למשל, עורך דין עשוי להתבקש על ידי לקוח, להתייצב מול מעסיק שנהג לא כשורה, בהלנת שכר ואף בקיפוח זכויות על בסיס חוזה עבודה או חוקי עבודה. נושא חוקי העבודה בישראל הוא מורכב ואפילו ניתוח והבנה של המשמעות של תלושי משכורת, אינם ידועים לכלל עורכי הדין. כך שבתחום חוקי העבודה, תביעת מעסיק או ייצוג של מעסיק, צריכים להתנהל על ידי עורך דין המנוסה בנושא זכויות העובד. יהיה זה עורך דין המנוסה בחוקי עבודה, פסיקת בתי המשפט לעבודה, הסכמי הגג בנושאי שכר וכן הלאה. נבהיר כי זוהי דוגמא, שכן עו"ד בתחומים אחרים, נדרשים לניסיון ומיומנות בתחומם הם. כך למשל יש עורכי דין שיהיו מומחים ומנוסים בתחומי תקנות הבניה, אחרים מנוסים ברישוי עסקים, ייצוג נאשמים פליליים וכל הלאה וכן הלאה.

אסרטיביות כן, אבל גם יותר מזה - עורך דין מנוסה בתחומו

שלא כמו הרושם המצוי בציבור, לא כל עורכי הדין מנוסים בייצוג בבית המשפט. במידה ונדרש עורך דין הבקיא בליטיגציה, לצד רקע משפטי מקיף, נדרשת יכולת אסרטיבית גבוהה. אך גם בכך לא די. לצד אסרטיביות, נדרשת יכולת חשיבה מהירה, יכולת להציג טיעונים סדורים ומשכנעים.

אז אם נסכם, מבלי לפגוע בכבודו של איש, אין תחליף לניסיון ולוותק, במקצוע עריכת הדין. כשאתם צריכים לבחור ב-2023 עורך דין בתחום זה או אחר, בדקו כמה דברים. ראשית, הוותק של עורך הדין במקצוע. שנית, יכולת לגייס מומחים לחוות דעת נלווית. ובנוסף, ניסיון מתאים בתחום הליטיגציה או בכל נישה אחרת שעומדת על הפרק.

לקבלת ייעוץ משפטי
054-957-5708
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם!
סגירת תפריט
שליחת הודעה
Call Now Button