עו"ד מסיקה לוטם – עו"ד דיני עבודה

מדוע חשוב לכתוב צוואה בכל גיל ומהם יתרונותיה

לכתוב צוואה - לכולנו חשוב באופן טבעי לדאוג לבני המשפחה שלנו גם לאחר שאנחנו לא נהיה חס וחלילה בין החיים. אם אנחנו רוצים לדאוג לרווחה הכלכלית של בני המשפחה שלנו, גם בימים בהם לא נהיה כאן בשביל לשמור עליהם, הדבר הכי חשוב שאנחנו יכולים לעשות זה לכתוב צוואה. כתיבת צוואה היא צעד משפטי מורכב וכדאי לנו לכתוב אותה בעזרת עורך דין מומחה שיוכל לוודא שהיא תהיה תקינה ואיכותית מאוד.

צוואה יכולה להבטיח את המשך קיום המשפחה שלנו גם לאחר שאנחנו כבר לא נהיה. חשוב מאוד לשים לב טוב מאוד איך אנחנו בוחרים לכתוב את הצוואה שלנו ומה אנחנו בוחרים לרשום בה. ככל שהצוואה תהיה מנוסחת באופן "סגור" יותר או פחות פתוח לפרשנות משפטית – כך היא תהיה חזקה יותר מבחינה משפטית.

לכתוב צוואה

מתי נכון לכתוב צוואה?

אז מתי נכון לעשות צוואה? למעשה לא כדאי לנו לחכות לכתוב צוואה רק שנהיה זקנים או חולים במחלה סופנית. הכי נכון לכתוב צוואה בכל שלב משלבי החיים השונים שלנו כאנשים בוגרים. אם אנחנו רוצים להיות בטוחים שהרצון שלנו יתממש במלואו גם לאחר שכבר לא נהיה בין החיים, כדאי לנו לשכור את השירות המקצועי של עו"ד לדיני משפחה, שינסח צוואה לפי התנאים האישיים שלנו.

מה חשוב שיהיה כתוב בצוואה שלנו?

כאשר אנחנו כותבים צוואה חשוב להקפיד שיהיה כתוב בה באופן ברור והחלטי שאינו משתמע לשני פנים איך אנחנו רוצים לחלק את הרכוש האישי ( הון עצמי, תכשיטים, פיצויי פיטורים וכו')שלנו ולמי. חשוב שנחשוב טוב מאוד מה אנחנו כותבים בצוואה שלנו. ככל שהצוואה תהיה כתובה באופן שקוף יותר מבחינה משפטית, כך האיכות המשפטית של הצוואה שנכתוב תהיה גבוה יותר. חשוב מאוד לבחור לכתוב את הצוואה שלנו אחת לכמה שנים ולנסח אותה אחת לכמה שנים מחדש בהתאם לתנאי החיים שלנו שהשתנו.

לכתוב צוואה- איך היא תסייע לאוהבים שלנו?

כתיבת צוואה יכולה לסייע מאוד לאנשים שאנחנו אוהבים. אם אנחנו רוצים לדאוג לבני המשפחה שלנו גם אחרי שאנחנו כבר לא נתקיים, אנחנו חייבים לכתוב צוואה משפטית מסודרת. אם אנחנו רוצים שהצוואה לא תפתיע את בני המשפחה שלנו, כדאי לנו להודיע לבני המשפחה שלנו איך החלטנו לחלק את הרכוש שלנו אחרי שכבר לא נהיה. כך נוכל למנוע סכסוכים קשים במשפחה שלנו על רכוש וכסף – סכסוכים שיכולים להרוס משפחות שלמות.

בסופו של דבר, חשוב מאוד להיות מודעים לזכויות המשפטיות שלנו. ככל שנבחר לכתוב צוואה עניינית ואיכותית יותר מבחינה משפטית כך נוכל להיות בטוחים שהרצון האחרון שלנו יתממש. מומלץ מאוד לבחור לכתוב את הצוואה שלנו לא לבד אלא בעזרת עורך דין מומחה לדיני משפחה. חשוב גם שלכתיבת הצוואה שלנו יהיו עדים שהכשירות שלהם תוכח בבית המשפט במקרה ויהיה צורך בכך.

לקבלת ייעוץ משפטי
054-957-5708
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם!
סגירת תפריט
שליחת הודעה
Call Now Button