עו"ד מסיקה לוטם – עו"ד דיני עבודה

גירושין של עובדי הייטק - איך מחלקים את האופציות והמניות?

חלוקת אופציות ומניות במקרי גירושין של עובדי הייטק

אחד הנושאים הרגישים שכל הליך גירושין נוגע בהם, הוא נושא חלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג. הרכוש יכול להתחלק שווה בשווה במקרה של החלטה משותפת של בני הזוג, או להתחלק בצורה שונה בהתאם לפסיקתו של בית המשפט. אם לא די בעובדה שמדובר בהיבט מאוד מורכב גם ככה, כאשר מדובר על  גירושין של עובדי הייטק, הנושא הופך לסבוך עוד יותר. הסיבה לכך היא קיומם לא רק של נכסים מוחשיים (כספים, דירות, רכבים וכו') אלא גם של נכסים רוחניים דוגמת אופציות, מניות ואפילו מוניטין. מה עושים במקרים שכאלה? מייד תבינו.

ייעוץ מקצועי של עורך דין הוא הפתרון

עובדי הייטק משתכרים בצורה שונה מעובדים שכירים אחרים, דבר שמתבטא באופציות, מניות ומענקי עידוד שונים. על כל זאת ועוד, מדובר בעבודה תובענית, עם שעות רבות במשרד ומחוץ לבית. כל אילו גורמים לכך שצד אחד הוא זה שמביא את עיקר הפרנסה הביתה ואילו הצד השני תומך בו מכל הבחינות, מתחזק את הבית ומגדל את הילדים, כך שגם הוא מעוניין לקבל את המגיע לו במקרה של גירושין. התקשרות עם עורך דין שמתמחה במקרי גירושין ובייצוג של עובדי הייטק, תאפשר לשני הצדדים לבצע את החלוקה בצורה המיטבית, כשרצוי להתקשר עם כזה שפועל באזור המגורים של המיוצג. למשל, מי שמתגורר באזור הצפון, כדאי שיתקשר עם עורך דין גירושין בחיפה, בשל הכרתו את הנפשות הפועלות ברשויות הדנות במקרי גירושין באזור.

אופציות ומניות – כיצד מבצעים את החלוקה בין בני הזוג המתגרשים?

כאמור, חלק מרכזי של תיקי גירושין של עובדי הייטק עוסק בכל נושא האופציות והמניות. אופציה מהווה זכות לרכוש מניות של חברה במחיר קבוע מראש, כך שאם ערכן עולה, האופציה עולה בהתאם. אופציות עשויות לזכות את בעליהן בסכומי עתק ולכן בהליך גירושין חשוב מאוד להסדיר את החלוקה שלהן בין בני הזוג המתגרשים. ניתן לבחור מבין מספר אפשרויות כגון חלוקת האופציות בהתאם למשך הזמן בו בני הזוג היו יחד או ויתור על האופציות של הצד השני בתנאי לפיצוי בסכום מוסכם מראש. במקרים אחרים עובדי הייטק הם בעצם בעלי מניות שנותנות להם בעלות חלקית על חברה אשר נסחרת בבורסה, כאשר המניות אף הן יכולות להיות שוות כסף רב. מניות מקובל לחלק בין בני זוג מתגרשים על ידי פיצוי קבוע ומוסכם מראש של מחזיק המניות כלפי הצד השני או לחלופין, חלוקת שווי המניות לפי הערך שלהן, בדרך כלל ביום הגירושין עצמו או ביום החתימה על הסכם הגירושין.

גירושין של עובדי הייטק – עוד היבטים שיש לקחת בחשבון

התקשרות עם עורך דין גירושין מקצועי ומנוסה היא הדרך לבצע את החלוקה בצורה נכונה שלא תקפח את אחד מהצדדים, כשבדרך כלל יילקחו בחשבון גם היבטים נוספים שלא נהוג להתעסק בהם בתיקי גירושין של עובדים רגילים, דוגמת מוניטין עובד ההייטק ופוטנציאל ההשתכרות העתידי שלו, דבר שמשפיע גם על גובה מזונות האישה והילדים.

לקבלת ייעוץ משפטי
054-957-5708
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם!
סגירת תפריט
 
שליחת הודעה